Dokąd na wakacje last minute w lipcu

Przygotowane przez 1:31 pm Travel Tips

Dokąd na wakacje last minute w lipcu?

Nie masz jeszcze wakacyjnych planów, a urlop zbliża się wielkimi krokami? Nic nie szkodzi! Zawsze możesz pojechać gdzieś na last minute – wyjazdy kupowane na ostatnią chwilę bywają nawet o kilkadziesiąt procent tańsze. Kiedy już znajdziesz dobrą ofertę, musisz szybko podjąć decyzję. Dlatego zanim zaczniesz poszukiwania, sprawdź, jakie kierunki na last minute będą najlepsze w lipcu.

Last minute w lipcu – co wziąć pod uwagę?

Lipiec to środek wakacyjnego sezonu i jeden z najgorętszych (dosłownie) miesięcy w krajach będących najpopularniejszymi celami podróży Polaków. Czym zatem się kierować, podejmując szybką decyzję o urlopie na last minute?

 • Tolerancja na upały – w krajach takich jak np. Egipt w lipcu trzeba się liczyć z temperaturami sięgającymi w cieniu 45°C(!). Jeśli obawiasz się, że nie wytrzymasz takiej pogody, wybierz kierunek wyróżniający się łagodniejszą aurą (np. Wyspy Kanaryjskie, Madera, Chorwacja, Bułgaria).
 • Oczekiwania co do hotelu – jeśli zależy Ci na jak najniższej cenie, musisz mieć świadomość, że najtańsze są zazwyczaj last minute w hotelach niskiej klasy. Te, które mają więcej gwiazdek i lepsze położenie (np. blisko plaży), będą kosztować nieco więcej.
 • Paszport – czy Ty i Twoi towarzysze podróży macie paszport? Jeśli nie, szukaj wyjazdów tylko do krajów, do których dotrzesz z dowodem osobistym. Z tej listy odpadną np. Egipt, Tunezja czy Maroko, ale do Turcji czy na Wyspy Kanaryjskie bez problemu wjedziesz na dowód. Uwaga! Przy wyjeździe z paszportem, sprawdź ważność swojego dokumentu; wiele krajów wymaga, by obowiązywał on przez minimum 6 miesięcy od dnia powrotu do Polski.

Najlepsze kierunki na last minute w lipcu

Znasz już swoje oczekiwania i wiesz, dokąd możesz pojechać? Czas dowiedzieć się więcej o najpopularniejszych kierunkach na last minute w lipcu.

Hiszpania

W lipcu Hiszpania jest niezwykle gorąca, a Morze Śródziemne zachwyca bardzo przyjemną temperaturą, przekraczającą momentami nawet 25°C. To zatem idealny moment, aby się tam wybrać i np.:

 • skosztować słynnej paelli z owocami morza oraz hiszpańskiego wina;
 • zobaczyć pokaz flamenco w Andaluzji;
 • odwiedzić Barcelonę i zobaczyć na własne oczy katedrę Sagrada Familia;
 • poimprezować na Ibizie lub Majorce;
 • wjechać na wulkan Teide na Teneryfie.

Opcji jest mnóstwo, a najciekawsze oferty last minute czekają m.in. na Costa Brava, Costa Dorada, Costa Blanca oraz Costa del Sol, a także na wyspach: Majorce czy Kanarach.

Grecja

Last minute do Grecji może być szansą na spędzenie wakacji w słonecznej atmosferze za niewielkie pieniądze. Wszystko za sprawą mnóstwa kierunków, które można wybrać w tym kraju. Zielona wyspa Korfu? Skrywająca starożytne sekrety Kreta? Rodos z bajkowymi plażami? A może Chalkidiki na kontynencie z magicznym wybrzeżem?

Grecka sprawdzi się dla miłośników spokojnego wypoczynku, doskonałej lokalnej kuchni i nadmorskich aktywności. Bez wątpienia to również świetne miejsce dla pasjonatów historii – w niemal każdym regionie możesz zobaczyć na własne oczy zabytki z czasów starożytności, mające tysiące lat.

Bułgaria

Szukasz taniego last minute w dobrym standardzie? Bułgaria na lipiec będzie dobrym wyborem. Wybrzeże Morza Czarnego jest w tym miesiącu przyjemnie gorące, a szerokie plaże w Słonecznym Brzegu czy Złotych Piaskach zachęcają do wypoczynku oraz aktywności wodnej.

W Bułgarii możesz liczyć na dobry standard bazy hoteli i apartamentów, a także na relatywnie niewygórowane ceny na miejscu. Dostępne są też oferty na last minute w formule all inclusive. Będąc w tym kraju, możesz zwiedzić np. Nessebar (ze Słonecznego Brzegu) czy Warnę (ze Złotych Piasków). Do Bułgarii dolecisz już w ok. 2 h!

Egipt

Niestraszne Ci upały, które w Egipcie w lipcu mogą sięgać znacznie ponad 40°C? Jeśli tak, ten kraj to dobre miejsce na last minute. Latem warto się tu rozkoszować pięknem podwodnego życia w Morzu Czerwonym – snorkowanie i nurkowanie przy rafie koralowej to niezwykłe doświadczenia. Poza tym morska bryza działa niczym klimatyzacja i sprawia, że upały są odczuwane w miarę łagodnie.

Wakacje na last minute w Egipcie oznaczają również:

 • dobry stosunek ceny do jakości;
 • możliwość obcowania z „egzotyczną” kulturą arabską;
 • szansę na skosztowanie bliskowschodniej kuchni.

Uwaga! Lipiec nie jest dobrym momentem na wycieczki do Kairu czy Luksoru. W głębi Egiptu temperatury są wówczas jeszcze wyższe niż w kurortach!

Na wymienionych powyżej państwach lista tych idealnych na last minute w lipcu się nie kończy. Sprawdź również np. Turcję, Albanię, Cypr czy Tunezję. To również ciekawe kierunki na wypoczynek w środku sezonu. Udanego urlopu!

Artykuł Partnerski

Visited 22 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij