Przygotowane przez 11:03 am Teneryfa

Los Gigantes na wyspie Teneryfa – Atrakcje, zwiedzanie

Wyspy Kanaryjskie są pełne pięknych miejsc, ale jednym z najbardziej zachwycających jest rejon Los Gigantes na Teneryfie. Miejsce to zaskakuje surowością, ajednocześnie przyrodniczym bogactwem.

Najbardziej znanym miejscem są imponujące klify Los Gigantes, które przyciągają uwagę swoją majestatyczną obecnością, zwłaszcza kiedy patrzy się od strony morza. Warto jednak wiedzieć, że w tej okolicy jest jeszcze wiele innych ciekawostek do odkrycia.

Majestatyczne klify Los Gigantes

Najważniejszą atrakcją Los Gigantes są potężne klify, znane jako “Olbrzymy” lub “Klify Gigantów.” Te majestatyczne formacje skalne, osiągają nawet 600 metrów wysokości i ciągną się na odcinku około 10 kilometrów. Miejsce to robi ogromne wrażenie zarówno swoim rozmiarem, jak i pięknem. Ustalono, że klify powstały podczas erupcji wulkanicznych i do dziś cieszą oko w nie zmienionym prawie kształcie. Guanczowie, czyli rdzenni mieszkańcy wyspy, uważali je niegdyś za bramę piekieł.

Zobacz również: Kotor: Tajemnice Najpiękniejszego Miasta Czarnogóry

Ciekawe miejsca w Los Gigantes, czyli co zwiedzać w okolicy 

Los Gigantes to nie tylko klify. Samo miasteczko ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Piękne plaże, nadmorska promenada, sklepy i bary z różnorodnymi napojami, to tylko niektóre z atrakcji, które przyciągają turystów. Jest to bowiem doskonałe miejsce na wypoczynek, zarówno dla miłośników opalania na plaży, jak i entuzjastów sportów wodnych.

Jeżeli planujemy wakacje w Los Gigantes, nie musimy obawiać nudy, gdyż jest to doskonała baza wypadowa do odkrywania pięknych miejsc w okolicy. W położonym nieopodal Puerto de Santiago znajdują się urocze plaże, takie jak Playa de la Arena z czarnym piaskiem oraz Playa Puerto Santiago. Warto też wybrać się na wulkan Teide, najwyższy szczyt Hiszpanii, lub odwiedzić tajemniczy Park Narodowy Teide. Wycieczka do wąwozu Masca lub wizyta w słynnym Loro Parku to kolejne atrakcyjne opcje.

Więcej informacji: Dubrownik – Miasto pełne atrakcji co warto zobaczyć?

Wizyta w Los Gigantes to także doskonała okazja by udać się na zwiedzanie Costa Adeje, z jego pięknymi kurortami, takimi jak Los Cristianos czy Playa de Las Americas. Amatorzy mocniejszych wrażeń mogą podążyć w kierunku Piekielnego Wąwozu, znane także jako Usta El Teide, a także udać się w rejs na pobliską wyspę La Gomera. 

Przydatne informacje na czas wypoczynku 

Każdy, kto chce spędzić wakacje w okolicach Los Gigantes, może skorzystać z usług biur podróży, które coraz częściej oferują wyjazdy w to urokliwe miejsce, chyba, że woli samodzielnie planować wakacje. Do dyspozycji turystów w okolicy znajduje się wiele hoteli i apartamentów, w których można nocleg blisko klifów lub z widokiem na nie.  Aby dotrzeć do Los Gigantes, najlepiej jest przylecieć samolotem na lotnisko Tenerife SUR, które znajduje się zaledwie 40 km od kurortu.  na wyspie turyści mają do dyspozycji dobrze funkcjonującą komunikację autobusową, dlatego przemieszczanie się pomiędzy lotniskiem a miejscowością docelową jest wygodne i praktyczne. 

Więcej informacji: Przewodnik po Najpiękniejszych Plażach Teneryfy

Wakacje w okolicach Los Gigantes to przede wszystkim możliwość podziwiania imponujących klifów, a także okazja do odkrywania piękna i różnorodności całej Teneryfy. 

Visited 489 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij