Przygotowane przez 8:58 am Teneryfa

Santa Cruz w jeden dzień – co warto zobaczyć?

Teneryfa to chętnie odwiedzany rejon przez turystów z całego świata. Jest tam wiele do zwiedzania, a przede wszystkim znakomite warunki do odpoczynku. Najważniejszym punktem podczas pobytu na Teneryfie jest Santa Cruz, czyli stolica. Co warto zobaczyć podczas jednodniowej wycieczki? Oto lista najważniejszych miejsc, które musisz zobaczyć na własne oczy!

Palmetum – ogród botaniczny

Może nie każdy jest zwolennikiem roślinności i fanem ogrodów, ale ogród botaniczny w Santa Cruz jest wart odwiedzenia. Nie tylko ze względu na tropikalne rośliny, które możesz tam zobaczyć, ale przede wszystkim ze względu na położenie. Ogród leży na sztucznym wzgórzu, które jeszcze w latach 80. było wysypiskiem śmieci. Agronom Caballero przekształcił tę 40-metrową górę w fantastyczny ogród o powierzchni 12 hektarów.

Czytaj więcej: Jak najlepiej podróżować po Malcie? Transport publiczny na wyspie 

Będąc tam, można podziwiać cudowne widoki na wybrzeże Santa Cruz, ale też i największą europejską kolekcję palm, których jest około 600 gatunków. Ceny biletów nie są wysokie, a miejsce pozwala odpocząć od zgiełku i od codzienności. 

Audytorium – Auditorio de Tenerife

Charakterystycznym budynkiem w stolicy Teneryfy jest audytorium, które swoim wyglądem jest porównywalne do opery w Sydney. Nie jest to stary budynek, bo został wybudowany w latach 1997 do 2003 i jest to siedziba Orkiestry Symfonicznej. Nie tylko sam kształt budynku wzbudza zachwyt, ale też położenie. Mianowicie audytorium jest usytuowane nad Oceanem Atlantyckim, który z hukiem uderza o falochron znajdujący się nieopodal. 

Ciekawostką jest mur znajdujący się za falochronem, na którym możesz podziwiać namalowane portrety artystów z całego świata. Między innymi zobaczysz Michaela Jacksona czy Chopina. W tym miejscu organizowane są wydarzenia artystyczne, a także często także spektakle dla najmłodszych. Można też tam usiąść i wypić pyszną kawę czy zjeść ciastko w kawiarni z tarasem. 

Warto wiedzieć: 4 najpiękniejsze baseny naturalne na Teneryfie – Zdjęcia, dojazd

Stare Miasto

Niewątpliwie na uwagę zasługuje też Stare Miasto i główny plac Plaza de Espana. Można tam poczuć znakomity klimat Teneryfy. Warto usiąść w jednej z kawiarenek czy restauracji i popatrzeć, jak mieszkańcy i turyści się krzątają po uliczkach i wykonują swoje codzienne czynności. Nie ma tam wielu zabytków czy muzeów, ale na pewno miejsce jest urokliwe. Przy okazji wybierz się też na plac Plaza de la Iglesia, na którym stoi kościół Nuestra Senora de la Concepcion. Na pewno zrobi na Tobie wrażenie. 

Castillo Negro

Fort znajdujący się nieopodal audytorium Castillo de San Juan Bautista to budynek, który od razu rzuca się w oczy. Wybudowany został w 1641 roku i był najważniejszym punktem obronnym miasta. 

Hala targowa Mercado de Nuestra Senora de Africa

Otwarto ją w 1943 roku i do dzisiaj stanowi jeden z ważniejszych punktów do robienia zakupów. Znajdują się tam świeże owoce i warzywa, ale też przepięknie pachnące przyprawy oraz mięso. To miejsce jest wyjątkowe, a dodatkowo możesz nie tylko poszaleć podczas zakupów, ale też usiąść i wypić aromatyczną kawę czy zjeść obiad. Halę odwiedzają nie tylko turyści, ale przede wszystkim mieszkańcy. 

Zobacz również: Budva – kurort w Czarnogórze, który warto odwiedzić

Park Garcia Sanabria – urokliwe miejsce do odpoczynku

Chodząc po Santa Cruz, warto przejść się alejkami partu Garcia Sanabria. Zajmuje on powierzchnię 67 metrów kwadratowych, na których znajdują się piękne fontanny, klomby czy altanki. Kolorowe kwiaty, kaktusy i kawiarenka to okoliczności, w których możesz nieco odpocząć od zgiełku i złapać trochę oddechu. Jeśli jesteś z dzieckiem, to możesz udać się na plac zabaw, na którym maluch będzie mógł poszaleć. 

Plaża Las Teresitas

Teneryfa i Santa Cruz to nie tylko zwiedzane, ale też plażowanie. Plaża znajduje się zaraz za stolicą, a złote piaski powodują, że można się zakochać od razu. Piasek w to miejsce został przywieziony z Sahary. Całość tworzy tak niesamowite wrażenia, że wiele osób twierdzi, że są to widoki umieszczane na widokówkach. Dzięki falochronowi woda jest spokojna, a więc bez problemu można się kąpać i plażować całymi rodzinami. Warty wspomnienia jest fakt, że w pobliżu znajduje się bezpłatny parking, a dodatkowo są też publiczne toalety i prysznice.  

Jak poruszać się po Santa Cruz?

Z racji tego, że jest to stolica i największe miasto Teneryfy, to przemierzenie całego obszaru nie będzie możliwe pieszo. Można jednak skorzystać z autobusów, które kursują dość często i dojeżdżają do najważniejszych części miasta. 

Więcej informacji: Szkoły i lekcje surfingu na Teneryfie – jak zacząć?

Dlaczego warto zwiedzić Santa Cruz i Teneryfę?

Teneryfa to wyjątkowe miejsce dla starszych i młodszych, którzy szukają urokliwych, a jednocześnie niebanalnych miejsc. Możesz liczyć na piękną pogodę, a jeśli wolisz mniejszy zgiełk, to możesz wybrać się wiosną lub jesienią. Temperatury może nie są bardzo wysokie, ale sprzyjają zwiedzaniu i odpoczynkowi.

Na pewno nie wolno pominąć Santa Cruz podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich. To wyjątkowe miejsce, na którego zwiedzanie wystarczy jeden dzień. Możesz spędzić fantastyczny czas w ogrodzie botanicznym, na Starym Mieście lub na plaży i na pewno nie będziesz się nudzić. Zaplanuj wycieczkę, bo naprawdę warto, a Teneryfa nie jest daleko, a lot zajmuje nieco ponad 5 godzin. 

Oto propozycja planu zwiedzania:

Rano:

  1. Parque García Sanabria: Zacznij dzień od spaceru po tym pięknym miejskim parku, który jest pełen egzotycznych roślin i współczesnych dzieł sztuki.
  2. Mercado de Nuestra Señora de África: Następnie udaj się na lokalny rynek, aby poczuć atmosferę miasta i spróbować świeżych lokalnych produktów.

Przedpołudnie: 3. Auditorio de Tenerife: Zobacz imponujący budynek auditorium, znany ze swojej nowoczesnej architektury przypominającej operę w Sydney.

  1. Museo de la Naturaleza y el Hombre: Odwiedź to muzeum, aby dowiedzieć się więcej o historii Wysp Kanaryjskich, ich przyrodzie i archeologii.

Południe: 5. Przerwa na lunch: Spróbuj lokalnych specjałów w jednej z restauracji w centrum miasta.

Popołudnie: 6. Plaza de España i okolice: Spędź popołudnie na zwiedzaniu Plaza de España, największego placu w mieście, otoczonego ważnymi budynkami i zabytkami.

  1. Castillo de San Cristóbal: Znajdujące się w pobliżu ruiny tego zamku to świetne miejsce, aby dowiedzieć się więcej o historii miasta.

Wieczór: 8. Paseo Marítimo: Na zakończenie dnia spaceruj wzdłuż nadmorskiego bulwaru, ciesząc się widokami i relaksującą atmosferą.

  1. Kolacja w lokalnej restauracji: Zakończ dzień kolacją w jednej z restauracji przy bulwarze, delektując się lokalnymi daniami i widokiem na ocean.
Visited 427 times, 3 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij