Przygotowane przez 6:50 am Bilety / Okazje

Pomysły na wakacje: last minute na każdą kieszeń

Urlop zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz jeszcze pomysłu, jak go wykorzystać? Nic nie szkodzi! Na ostatnią chwilę możesz zorganizować niezapomniany wyjazd dla siebie i najbliższych, także przy niewielkim budżecie. Sprawdź pomysły na wakacje last minute.

Wakacje last minute: dlaczego warto?

Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych uwielbiających planować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem i takich, którzy wolą spontaniczne decyzje. Jesteś w tym drugim „obozie”? To wcale nie oznacza, że Twój urlop musi być „byle jaki”. Wręcz przeciwnie! Oferty last minute to prawdziwa gratka dla osób takich jak Ty!

Last minute to:

 • ceny często znacznie niższe od katalogowych – zwłaszcza jeśli rezerwujesz wyjazd na kilka dni przed wylotem; zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz wydać np. na lokalne wycieczki i atrakcje oraz pamiątki;
 • szansa na odkrycie zupełnie nowych kierunków – takich, które nie zostałyby wybrane przy długim planowaniu.

To właśnie dlatego wakacje last minute cieszą się coraz większym powodzeniem.

Dokąd na wakacje last minute?

Gdy planujesz wakacje last minute, nadal masz ogromną szansę zadecydować o tym, do jakiego kraju i regionu polecisz. Oferty „na ostatnią chwilę” są dostępne właściwie dla każdego kierunku! Oto kilka, w które szczególnie warto celować.

Turcja – orientalny wypoczynek bez paszportu

Nie masz paszportu, ale chcesz wypocząć poza Europą i doświadczyć nieco innej kultury? Turcja to świetny wybór! Wybrzeża Riwiery Egejskiej i Tureckiej rozciągają się na setkach kilometrów, kusząc pięknymi plażami i turkusową, przyjemnie ciepłą wodą, która zachęca do kąpieli. To jednak niejedyna atrakcja!

Turcja to:

 • niesamowicie rozbudowana baza hotelowa, z obiektami oferującymi nawet formułę ultra all inclusive – przy zakupie wakacji last minute możesz znaleźć świetną wycieczkę do 5-gwiazdkowego hotelu w bardzo dobrej cenie;
 • fantastyczne jedzenie – Turcja to nie tylko kebab, ale także m.in. musaka, dolma, pierożki manti, kofte, ayran oraz przepyszna, mocna herbata; tego trzeba spróbować!
 • bogata historia i kultura – w Turcji możesz zwiedzić m.in. średniowieczne twierdze, tajemnicze podziemne miasta oraz pozostałości po starożytnej Grecji i Rzymie;
 • mnóstwo opcji aktywnego wypoczynku – nad morzem z łatwością zorganizujesz np. kitesurfing, a poza tym możesz się wybrać na rafting jedną z rzek, morski rejs i wiele innych wypraw.

Ceny tygodniowego wypoczynku w Turcji na last minute w wakacje zaczynają się od ok. 1 400 zł/os.!

Albania – perła Bałkanów

Albania to prawdziwy wakacyjny hit ostatnich lat, zwłaszcza na last minute. Wycieczka na ostatnią chwilę może być szansą na wyjątkową przygodę i doświadczenie niezwykłej mieszanki kultur. W tym kraju bałkańska dusza miesza się z greckim siga-siga (powoli, powoli), co można odczuć na co dzień.

Dlaczego Albania? Ten kraj to:

 • piękna linia brzegowa rozciągająca się nad Adriatykiem i Morzem Jońskim – z plażami kamienistymi i piaszczystymi;
 • nowoczesne hotele z wieloma atrakcjami – baza turystyczna w Albanii jest rozbudowywana od niedawna, przez co można liczyć na wysoki standard i nowsze obiekty;
 • ciekawa historia i kultura – można tu zobaczyć pozostałości po zabytkach greckich i rzymskich, a także ślady panowania Turków Osmańskich.

Z południowych albańskich kurortów (np. z Sarandy) możesz również łatwo dotrzeć na grecką wyspę Korfu, która znajduje się dosłownie u wybrzeży tego kraju.

Tygodniowe wakacyjne last minute w Albanii to dla jednej osoby koszt ok. 1 500 zł.

Egipt – magia Morza Czerwonego

Jeśli masz paszport, pomyśl o wakacyjnym last minute do Egiptu. Obawiasz się zbyt wysokich temperatur? Owszem, wakacje nie są najlepszą porą na wyprawy do Gizy czy Luksoru. Jednak w hotelu nad brzegiem Morza Czerwonego nie odczujesz upału tak mocno – pomaga „naturalna klimatyzacja”, czyli bardzo przyjemna bryza morska. To nie jedyny powód, dla którego warto się wybrać właśnie tu. Do Egiptu na wakacje przyciągają:

 • podwodne życie w Morzu Czerwonym – rafa koralowa, np. w zatoce Akaba nieopodal Sharm El-Sheikh albo w regionie Marsa Alam, mieni się kolorami i zachwyca bogactwem; można je podziwiać bezpośrednio przy większości hoteli lub w trakcie wycieczek morskich;
 • hotele o wysokim standardzie – wiele z nich to nowoczesne obiekty, które zapewniają ogrom atrakcji i „europejski” poziom wypoczynku;
 • bogata formuła all inclusive – uwzględniająca wszystkie potrzeby związane z jedzeniem i napojami;
 • nietuzinkowa kultura – targowanie się na egipskim bazarze może być ciekawym doświadczeniem.

Na tygodniowe wakacje last minute do Egiptu można wydać zaledwie ok. 1 700 zł/os.

Który z tych kierunków wybierzesz? Ty decydujesz!

Artykuł Partnerski

Visited 19 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij