Autem z wypożyczalni na wakacje

Przygotowane przez 6:41 am Wypożyczalnie samochodów

Autem z wypożyczalni na wakacje – o czym warto pamiętać?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To już najwyższy czas, aby zaplanować, gdzie spędzimy tegoroczny urlop, a także w jaki sposób dostaniemy się do wybranej miejscowości. Od lat najchętniej wybieranym przez Polaków środkiem wakacyjnego transportu pozostaje samochód – według statystyk, porusza się nim aż 43% wczasowiczów. Nie musi być to jednak koniecznie własne auto – na letni urlop z powodzeniem wyjedziemy bowiem także wypożyczonym samochodem. O czym musimy pamiętać, wynajmując auto z wypożyczalni na wakacje?

Kiedy warto wypożyczyć auto na wakacje?

Lato to wspaniały okres, na który przypada większość planowanych w ciągu roku urlopów. Ten czas zazwyczaj spędzamy z dala od domu, ciesząc się piękną pogodą, długimi spacerami na świeżym powietrzu, zwiedzaniem oraz odkrywaniem uroków nowych, nieznanych miejsc. Na wakacje możemy wyruszyć na kilka sposobów, w tym dojechać na miejsce samochodem wynajętym z wypożyczalni.

Taka możliwość to doskonała opcja dla osób, które na co dzień nie korzystają z samochodu – preferują przemieszczać się komunikacją miejską, rowerem czy pieszo. Auto mogą wypożyczyć także osoby, których własny pojazd nie nadaje się do wyjazdu na wakacje – np. dysponuje zbyt małą liczbą miejsc, jest awaryjny lub aktualnie znajduje się w naprawie.

Czy wynajętym samochodem można wybrać się w dłuższą podróż?

Samochód na wakacje to idealny sposób, aby zapewnić sobie wygodny dojazd na miejsce urlopu, a także dostępny w każdej chwili środek transportu do przemieszczania się po okolicy. Auto można wypożyczyć zarówno w miejscu swojego zamieszkania i ruszyć nim na urlop, jak i wynająć je, będąc już na miejscu – w zależności od swoich potrzeb, budżetu oraz preferencji w zakresie podróżowania.

Wynajętym samochodem możemy bez żadnych ograniczeń przemieszczać się po Polsce. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby pojechać nim nad morze, na Mazury czy w góry. Jedynym, co warto sprawdzić przed wyjazdem wynajętym samochodem w dłuższą podróż, są limity kilometrów. Niektóre wypożyczalnie mogą bowiem naliczać dodatkowe opłaty za ich przekroczenie. W takiej sytuacji należy albo zwiększyć limit do odpowiadającego swoim potrzebom poziomu, albo skorzystać z usług wypożyczalni, która takiego limitu nie ustala.

Z zasady, wypożyczony samochód jest przeznaczony do krajowych podróży. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wybrać się nim także w zagraniczną podróż! Jest to jednak możliwe pod pewnym warunkiem – chęć wyjazdu za granicę wynajętym autem należy zgłosić do wypożyczalni oraz uzyskać od niej zgodę. Przed wyjazdem należy sprawdzić także, jakie dokumenty są wymagane w kraju, do którego się wybieramy – takie informacje uzyskamy bezpośrednio w wypożyczalni, ona także powinna zadbać o przekazanie nam wymaganej dokumentacji.

Więcej informacji pod adresem: https://interfleet.pl/pl/wypozyczenie-auta-a-wyjazd-za-granice-o-czym-musisz-pamietac

Jakich formalności należy dopełnić, aby wypożyczyć auto na wakacje?

Wypożyczenie samochodu na wakacje niczym nie różni się od standardowej procedury obowiązującej w przypadku wynajmu auta na własne potrzeby. Samochód może wypożyczyć każda osoba w wieku od 21 lat, która posiada ważne prawo jazdy i co najmniej roczne doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Obywatele polscy i krajów UE muszą posiadać dowód osobisty, a obywatele państw spoza wspólnoty paszport oraz międzynarodowe prawo jazdy.

Samochód na wakacje można wynająć także na firmę – w tej sytuacji potrzebne będzie zaświadczenie NIP, zaświadczenie REGON, zaświadczenie Wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub zaświadczenia z KRS (nie starsze niż 3 miesięczny). Wymagane jest także upoważnienie dla osoby podpisującej umowę lub odbierającej samochód do zawarcia zobowiązania w imieniu firmy.

Planując wyjazd wynajętym samochodem za granicę, należy dodatkowo skontaktować się z wypożyczalnią i zgłosić taką chęć. Oprócz jej pisemnej zgody na wyjazd, należy mieć ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, polisę OC, a w razie potrzeby także zieloną kartę. Jest to dokument, który potwierdza za granicą, że właściciel pojazdu posiada wykupione w Polsce ubezpieczenie OC. Należy ją posiadać, wybierając się w podróż samochodem do 10 krajów, w tym m. in. do Turcji, Albanii, Tunezji, Maroko i innych.

Partner artykułu:

Artykuł Partnerski

Visited 26 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij