Paryz-2024

Przygotowane przez 10:24 am Igrzyska Olimpijskie Paryż

Igrzyska w Paryżu – musisz mieć kod QR, jeśli się wybierasz!

Igrzyska w Paryżu zbliżają się i coraz więcej osób zainteresowanych tym wydarzeniem szuka informacji w Internecie. Jedną z ważniejszych jest wiadomość, że wszyscy, którzy wybierają się na tę okoliczność, mają obowiązek zarejestrowania się na platformie cyfrowej, na której otrzymają specjalny kod QR.

Wszystko związane jest ze względami bezpieczeństwa, o czym poinformował komendant francuskiej policji Laurent Nunez. Dla przypomnienia igrzyska odbędą się w okresie od 26 lipca do 11 sierpnia bieżącego roku. 

Środki bezpieczeństwa na Igrzyskach w Paryżu

Igrzyska Olimpijskie to ogromne przedsięwzięcie i święto sportu, ale też okazja do zamachów. Z tego względu służby bezpieczeństwa są zawsze dobrze przygotowane. Dla bezpieczeństwa uczestników i sportowców na igrzyskach w Paryżu niezbędna jest rejestracja na platformie. Konieczne będzie podanie danych osobowych. Takie informacje zostały przekazane w środę na łamie gazety “Le Parisien” przez komendanta policji Nuneza.

Czytaj więcej: Jak dojechać z lotniska Paryż Beauvais do centrum Paryża?

Dzięki rejestracji każdy zainteresowany wydarzeniem sportowym otrzyma kod QR, który przyda się nawet w restauracjach, które znajdują się wzdłuż Sekwany. Warto zatem zawczasu o to zadbać, choć także po przybyciu na miejsce będzie możliwość zarejestrowania się i otrzymania kodu nawet dla osób, które nie będą miały dostępu do Internetu. 

Warto wiedzieć: Paryż RER – Szybka Sieć Regionalna – Jak korzystać?

Paryż podczas igrzysk będzie podzielony na strefy dla pojazdów i pieszych. W wielu miejscach będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów. Poruszanie się po wyznaczonych strefach będzie możliwe jedynie dla osób, które zarejestrowały się i mają kod QR. Wszystkie informacje dotyczące stref i zakazów będą opublikowane w Internecie. Każdy z mieszkańców i przybyłych na sportowe wydarzenie turystów będzie mógł skorzystać z mapy, by wiedzieć, jak się poruszać. 

Na ten moment planowane jest udostępnienie platformy rejestracyjnej w marcu lub w kwietniu. Należy mieć na względzie, że również niektóre stacje metra nie będą działać w tym okresie. Wszystkie informacje będą upublicznione, a więc warto śledzić na bieżąco wiadomości z Paryża, by móc się wcześniej przygotować do wyjazdu.

Zobacz również: Jak wypożyczyć rower Velib w Paryżu?

Igrzyska w Paryżu – wydarzenie roku 2024

Choć organizacja igrzysk to ogromne wyzwanie logistyczne, to każde miasto jest zawsze do tego dobrze przygotowane. Wprowadzenie restrykcji, zakazów i konieczność rejestracji jest środkiem bezpieczeństwa, dzięki któremu całe przedsięwzięcie będzie dobrze zabezpieczone, a turyści będą mogli czuć się bezpiecznie. Sportowe emocje zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli się wybierasz do Paryża, to na bieżąco śledź newsy dotyczące tego wydarzenia. 

Visited 18 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij