Metro w Paryżu

Przygotowane przez 9:40 am Igrzyska Olimpijskie Paryż

Metro w Paryżu podnosi ceny biletów na okres Igrzysk Olimpijskich 2024

W związku z nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi 2024, które odbędą się w Paryżu, przewoźnik publiczny RATP ogłosił istotne zmiany w cenniku biletów na metro i autobusy.

W okresie od 20 lipca do 8 września 2024 roku, cena pojedynczego biletu na podróż metrem lub autobusem wzrośnie do 4 euro. Podobnie, ceny biletów na pociągi oraz kolejki RER ulegną podwojeniu, osiągając poziom 6 euro za pojedynczy przejazd.

“Karnet Paryż 2024” – Nowa opcja dla odwiedzających

Specjalnie zaprojektowany „karnet Paryż 2024” to propozycja, która umożliwi zarówno kibicom, jak i turystom swobodne przemieszczanie się po stolicy Francji bez obaw o dodatkowe koszty. Dostępny już od stycznia na specjalnie przygotowanej stronie IDFM, dedykowanej igrzyskom, karnet zaoferuje nielimitowaną liczbę przejazdów za jedyne 16 euro dziennie lub 70 euro za opcję tygodniową.

Czytaj więcej: Jak wypożyczyć rower Velib w Paryżu?

Środki na rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej

Oczekując na przybycie około 10 milionów gości z całego świata, Paryż oraz RATP stoją przed nie lada wyzwaniem – zapewnieniem sprawnego i bezpiecznego transportu publicznego. Aby sprostać temu zadaniu, planowana jest rozbudowa i wzmocnienie istniejącej infrastruktury komunikacyjnej.

Zobacz również: Panteon w Paryżu zwiedzanie, ciekawostki, tajemnice

Szacowane koszty tych przedsięwzięć to około 200 milionów euro, co pokryje zakup dodatkowych składów pociągów i modernizację torowisk, by zapewnić płynność i efektywność przepływu pasażerów. Ta inwestycja nie tylko ułatwi życie odwiedzającym miasto w czasie igrzysk, ale również przyniesie długoterminowe korzyści dla mieszkańców Paryża, poprawiając ogólną jakość usług transportowych w mieście.

Możliwe ulgowe ceny dla mieszkańców Paryża

W odpowiedzi na nieuniknione podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w okresie Igrzysk Olimpijskich 2024, władze miasta oraz RATP planują zaoferować specjalne ulgi dla mieszkańców Paryża. Posiadacze miesięcznych karnetów Navigo oraz innych długoterminowych biletów mogą oczekiwać, że ich ceny pozostaną niezmienne pomimo ogólnych podwyżek.

Więcej informacji: Co warto zobaczyć w Paryżu w 2 – 3 dni?

Taka polityka ma na celu minimalizację wpływu Igrzysk na codzienne życie paryżan, jednocześnie zachęcając do korzystania z publicznych środków transportu.

Kontrowersje wokół decyzji MKOl

Patryk Palka, redaktor “Wszystko co Najważniejsze”, podnosi kwestię kontrowersyjnej decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) z dnia 28 marca 2023 roku. MKOl zezwolił sportowcom z Rosji i Białorusi na start w kwalifikacjach olimpijskich pod neutralną flagą, pod warunkiem niepopierania wojny na Ukrainie i braku powiązań z wojskiem lub służbami bezpieczeństwa.

Warto wiedzieć: Igrzyska w Paryżu 2024 – zagrożenie terrorystyczne i kontrole bezpieczeństwa

Ta decyzja, choć potwierdza wcześniejsze stanowisko MKOl, budzi dyskusje na temat idei olimpijskiej i polityki wobec sportowców z krajów zaangażowanych w konflikty międzynarodowe.

Visited 47 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij