Paryz-rzeka

Przygotowane przez 5:59 am Igrzyska Olimpijskie Paryż

Olimpiada w Paryżu 2024 – najważniejsze informacje

W okresie letnim w 2024 roku wszystkie oczy zostaną zwrócone w stronę Paryża. To właśnie tam odbywać się będzie najważniejsze święto sportowe – igrzyska olimpijskie. Paryż był już dwukrotnie gospodarzem tej wielkiej imprezy. Pierwszy raz w 1900 roku. Drugi raz miał miejsce w 1924 roku.

Olimpiada z dużym rozmachem

Już dzisiaj można stwierdzić, że na pewno będzie to impreza z dużym rozmachem. Francuzi będą chcieli pokazać się z najlepszej strony już 26 lipca 2024 roku, kiedy to została zaplanowana ceremonia otwarcia. Szacuje się, że w tej uroczystości weźmie udział ok. 326 tys. osób.

Czytaj więcej: Igrzyska w Paryżu 2024 – zagrożenie terrorystyczne i kontrole bezpieczeństwa

Podobno aż 222 tys. wejściówek ma zostać rozdanych za darmo, więc wiele osób może mieć nie lada okazję do tego, aby wszystko zobaczyć na własne oczy. Cała impreza zakończy się 11 sierpnia. Szczegóły na temat zamknięcia igrzysk nie zostały jeszcze przedstawione.

Wysoki poziom bezpieczeństwa na letnich IO

Czy IO mogą zostać zagrożone? Gérald Darmanin, francuski minister spraw wewnętrznych przyznaje, że jak do tej pory nie otrzymał specjalnych informacji na ten temat, które wymuszałyby podjęcie jeszcze większych środków ostrożności. Owszem, każda osoba będzie skrupulatnie kontrolowana.

Mowa tutaj szczególnie o osobach przybywających z innych krajów. Jednak jak do tej pory nie ma żadnych informacji, że letnie igrzyska olimpijskie są zagrożone atakiem terrorystycznym lub innym podobnym, które mogłoby wpłynąć na zdrowie i życie osób biorących udział w tym wydarzeniu.

Zobacz również: Paryż RER – Szybka Sieć Regionalna – Jak korzystać?

Władze francuskie zdają sobie sprawę z tego, że IO to ogromne wydarzenie, które trzeba starannie dopilnować. Dlatego też dziennie, na przełomie lipca i sierpnia, pracować ma średnio 35 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa wewnętrznego. W końcu jest to “zupełnie bezprecedensowe i ogromne wyzwanie”, jak przyznaje Camille Chaize, rzeczniczka ministerstwa spraw wewnętrznych Francji.

Czy Rosja będzie miała wstęp na letnie IO?

Temat, który wciąż jest podgrzewany ze względu na rosyjskie działania prowadzone na Ukrainie.

Udział rosyjskich sportowców został uwzględniony. Muszą oni jednak zgodzić się na to, aby występować pod neutralną flagą. Na letnich igrzyskach nie będzie miejsca zarówno na rosyjską flagę, jak również ich hymn. Wiele osób nie może pogodzić się z tym, że nie będą mogli występować w swoich barwach, ale rosyjskie zachowanie wobec Ukrainy wciąż jest bardzo mocno potępiane.

Warto wiedzieć: Dzielnica Łacińska w Paryżu zwiedzanie, główne miejsca, trasa

Pozostaje teraz tylko czekać na 26 lipca, kiedy to sportowcy będą mogli wkroczyć na francuskie areny sportowe, aby móc powalczyć o najwyższe trofea.

Visited 18 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij