Przygotowane przez 1:44 pm Teneryfa

Ile trwa lot na Teneryfę z Polski?- Wyspy kanaryjskie

Teneryfa to wyjątkowo piękna, hiszpańska wyspa. Niezwykłe krajobrazy, jakie oferuje do odkrycia, przyciągają do niej wielu turystów, w tym również Polaków. Najpopularniejsza opcja transportu to dotarcie tam samolotem, ze względu na komfort i oszczędność czasu. Ile konkretnie trwa taka podróż?

Lot z Teneryfy do Polski – czas przelotu

Długość lotu z Polski na Teneryfę zależy od kilku kluczowych czynników. Najważniejsze jest to, skąd konkretnie startuje samolot. Jeżeli nie wybrało się połączenia bezpośredniego, trzeba uwzględnić przesiadki, które znacząco wydłużą podróż.

Najpopularniejsza trasa to Warszawa – TFS Teneryfa Południe, między innymi dlatego, że zajmuje najmniej czasu, czyli  średnio 5 godzin i 55 minut.

Warto decydować się przede wszystkim na loty czarterowe, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy na bilecie.

Czytaj więcej: Gdzie i kiedy szukać tanich lotów na Teneryfę?

Tańsze opcje niestety często obejmują przesiadki. Wiążą się one ze znacznie mniejszym komfortem podróżowania, a także z niekorzystną zmianą czasu przelotu. W takim wypadku transport potrafi wydłużyć się nawet do 8-9 godzin. Trzeba oczywiście uwzględnić obowiązek stawienia się na lotnisku przynajmniej 2 godziny przed planowanym odlotem samolotu, ze względu na konieczność przejścia przez odprawę.

Z jakich miast lata się z Polski na Teneryfę?

Loty czarterowe organizowane są z:

  • Gdańska,
  • Katowic,
  • Wrocławia,
  • Warszawy.

Największą popularnością cieszą się przeloty ze stolicy, ponieważ znajduje się ona w centralnym regionie Polski. Często jednak cechują się wyższymi cenami. Loty z wyżej wymienionych miast trwają przeważnie około 5 godzin.

Z jaką prędkością porusza się samolot w kierunku Teneryfy?

Prędkość samolotu znacząco wpływa na to, jak długa okaże się podróż z Polski na Teneryfę. Średnio wynosi około 805 km/h. Jeżeli warunki pogodowe nie są zbyt dobre, często konieczne okazuje się zmniejszenie prędkości poruszania się pojazdu. Samolot nie osiąga też maksymalnej prędkości od razu po wystartowaniu, a ponadto musi zwolnić przed wylądowaniem.

Warto wiedzieć: Los Gigantes na wyspie Teneryfa – Atrakcje, zwiedzanie

Na jakiej wysokości znajduje się samolot na Teneryfę?

Przeciętna wysokość przelotowa samolotu to 10 kilometrów nad ziemią. Im wyżej się wzbije, tym powietrze robi się rzadsze, przez co stawia mniejszy opór, ułatwiając przemieszczanie się. Pojazd spala wtedy mniej paliwa, jednocześnie lecąc szybciej. Najoptymalniejsze warunki panują mniej więcej od 10 do 13 kilometrów nad ziemią. Poniżej tych parametrów powietrze jest zbyt gęste i stawia za duży opór, powyżej natomiast ilość tlenu nie wystarcza do tego, aby silniki pracowały w prawidłowy sposób.

Kiedy szukać tanich lotów na Teneryfę?

Najwyższe ceny są w sezonie urlopowym, czyli od czerwca do września. Wynika to z faktu, że panuje wtedy doskonała pogoda. Jeżeli planuje się zaoszczędzić, można wybrać inny miesiąc, ale trzeba się liczyć z tym, iż będzie chłodniej. Ponadto hotele mogą zawiesić organizowanie części atrakcji, jakie oferują w wysokim sezonie, takich jak chociażby prowadzenie animacji.

Zobacz również: Ranking wypożyczalni samochodów na Teneryfie

Czas rezerwacji wycieczki także okazuje się istotny. Najkorzystniejsze oferty to te z kategorii last minute, czyli kupowane w ostatniej chwili. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na niezaplanowane wcześniej wakacje. W takiej sytuacji warto wykupić wyjazd z rocznym wyprzedzeniem – da się bowiem trafić na ciekawe promocje za wcześniejszą rezerwację.

Visited 109 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij