Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie

Przygotowane przez 1:03 pm Travel Tips

Gdzie najlepiej siedzieć w samolocie?

Podróż samolotem to nie tylko ekscytujące przeżycie, ale również wyzwanie organizacyjne, które zaczyna się od wyboru odpowiedniego miejsca w kabinie pasażerskiej. Nie bez powodu każdy podróżny, który miał okazję przemierzać niebo, zdaje sobie sprawę, że lokalizacja siedzenia może znacząco wpłynąć na komfort podróży.

Wraz z rozwojem lotnictwa pojawiło się wiele teorii na temat najlepszych i najgorszych miejsc w samolocie, a z odpowiednią wiedzą możemy świadomie wybrać takie, które sprawią, że nasza podróż stanie się nie tylko bezpieczna, lecz także przyjemna.

Gdzie usiąść, aby cieszyć się komfortem podróży samolotem?

Lot samolotem staje się nieodłącznym elementem współczesnego życia, a wybór odpowiedniego miejsca w kabinie pasażerskiej może znacząco wpłynąć na komfort podróży. Warto zatem zdobyć wiedzę na temat miejsc, które oferują dodatkowe udogodnienia, zapewniając pasażerom wyjątkowe doświadczenia podczas lotu.

Czytaj więcej: Lizbona Tramwaj 28 – trasa, bilety, zwiedzanie

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących najbardziej pożądanych miejsc w samolocie, które sprawią, że podróż stanie się zarówno przyjemna, jak i wygodna.

  1. Miejsca przy wyjściach awaryjnych – oferują więcej przestrzeni na nogi związanej z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa oraz umożliwiają szybszy dostęp do toalety. Pamiętaj o znajomości języka angielskiego, gdyż osoby siedzące tutaj powinny zrozumieć polecenia załogi wydawane w tym języku.
  2. Miejsca w pierwszych rzędach – gwarantują szybki dostęp do posiłków, bliskość toalety i wygodę przy opuszczaniu samolotu, eliminując konieczność oczekiwania w długiej kolejce.
  3. Pierwszy rząd w klasie ekonomicznej – daje szansę na szybszy dostęp do posiłków i toalety.
  4. Miejsca w klasie wyższej niż ekonomiczna – oferują znacznie większy komfort podróży, większą regulację położenia, szersze fotele i dodatkowe udogodnienia, choć zazwyczaj związane są z wyższymi kosztami biletu.

Miejsca, których lepiej unikać podczas lotów samolotem

Podczas planowania podróży lotniczej istnieje nie tylko wybór miejsc, które sprawią, że lot stanie się przyjemnością, ale również konieczność unikania tych, które mogą wprowadzić dodatkowe utrudnienia. Wybór niefortunnych miejsc może zdecydowanie wpłynąć na komfort podróży, dlatego warto mieć świadomość, jakie lokalizacje należy omijać. Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, które mogą zaoferować mniej korzystne warunki, a unikając ich, podróż stanie się bardziej przyjemna.

  1. Ostatni rząd – ze ścianką za plecami, kolejką do toalety i bliskością kuchni, te miejsca mogą przynieść więcej dyskomfortu niż korzyści, zwłaszcza gdy opuszczanie pokładu wymaga cierpliwości.
  2. Środkowe fotele – z sąsiadami po obu stronach, koniecznością częstego wstawania i ustępowania miejsca dla sąsiadów, te miejsca mogą ograniczyć swobodę i przysporzyć niepotrzebnych niedogodności.
  3. Pierwszy rząd – choć oferuje więcej miejsca na nogi, towarzyszą mu utrudnienia takie jak przeciąg podczas wchodzenia na pokład i brak możliwości umieszczenia bagażu podręcznego na podłodze podczas startu i lądowania.
  4. Miejsca z utrudnionym dostępem do okna – nawet te przy oknie mogą sprawić problem, jeśli dostęp do okna jest ograniczony w niektórych typach samolotów, co warto uwzględnić podczas wyboru miejsc.

Warto wiedzieć: Bagaż podręczny – Wizz Air lub Ryanair? Co można zabrać?

Pozostałe rady dotyczące wyboru miejsca w samolocie

Dla tych, którzy mają trudności ze znoszeniem turbulencji, zaleca się wybieranie miejsc w okolicach skrzydeł samolotu. Tutaj wibracje są zazwyczaj najmniej odczuwalne, co może znacząco przyczynić się do zminimalizowania ewentualnego dyskomfortu podczas lotu.

Zobacz również: Zatoka, Plaża Ramla Bay i spacer do jaskini Tal Mixta

Unikanie miejsc w pierwszych rzędach klasy ekonomicznej może być rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uniknąć towarzystwa małych dzieci. Linie lotnicze często umieszczają rodziny z dziećmi w tych obszarach, a unikając tych miejsc, podróżujący zyskują szansę na spokojniejszą podróż.

Jeśli zależy nam na uwiecznieniu pięknych chmur i otoczenia samolotu na zdjęciach, warto rozważyć wybór miejsca przy oknie z przodu lub z tyłu maszyny. Unikając miejsc w środkowej części samolotu, można uniknąć dominacji na zdjęciach skrzydła samolotu.

Więcej informacji: Workation co to jest i co musisz wiedzieć? – Organizacja pracy i wakacji

Natomiast dla tych, którzy chcieliby usiąść na miejscu uznawanym za potencjalnie najbezpieczniejsze, badania naukowe wskazują na miejsca przy przejściu, najdalej w piątym rzędzie od przedniego wejścia jako obszar o mniejszym ryzyku w przypadku incydentów lotniczych, choć należy pamiętać, że samoloty są z reguły środkiem transportu bardzo bezpiecznym.

Rekomendacje WyskoczNaWakacje

Masz problem z opóźnionym lotem? Nie martw się!

AirHelp – uzyskaj odszkodowanie

Potrzebujesz internet w dowolnym miejscu

Visited 9 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij