Igrzyska w Paryżu-wieza

Przygotowane przez 1:26 pm Igrzyska Olimpijskie Paryż

Igrzyska w Paryżu – budowa aren trwa w najlepsze!

Mniej niż pięć miesięcy przed rozpoczęciem letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu, proces budowy tymczasowych aren w różnych rejonach miasta nabiera coraz większego tempa.

Lambis Konstantinidis, a więc dyrektor do spraw planowania i koordynacji Komitetu Organizacyjnego igrzysk, ogłosił rozpoczęcie instalacji pierwszych obiektów na Place de la Concorde, w Wersalu i przy wieży Eiffla.

Budowa stadionu

Na terenie Pałacu Wersalskiego, gdzie zaplanowano chociażby konkurencje jeździeckie, stadion jest już w połowie ukończony. W samym centrum miasta, a więc na Placu Zgody, powstaje tymczasowy stadion na 30 tysięcy miejsc, który będzie gospodarzem różnych wydarzeń sportowych, takich jak freestyle, breakdance czy turnieje koszykówki 3×3. Na tym obiekcie odbędzie się także uroczysta ceremonia otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich. Prace budowalne idą w naprawdę niezłym tempie, dzięki czemu nastroje są bardzo dobre. 

Czytaj więcej: Co warto zobaczyć w Paryżu w 2 – 3 dni?

Prace budowlane a ruch uliczny w Paryżu

W związku z dynamicznymi pracami budowlanymi, wschodnia część stolicy Francji została wyłączona z ruchu ulicznego. Co więcej, drewniane bariery ochronne otaczają XIX-wieczne latarnie. Patrząc na zachód, na Polach Marsowych, trwają natomiast prace nad montażem trybun stadionu przy wieży Eiffla, gdzie odbędzie się bardzo ważny olimpijski turniej siatkówki plażowej.

Z uwagi na te wszystkie prace, ruch pojazdów na placu został tymczasowo zablokowany, co wprowadza pewne utrudnienia w tym obszarze. Sprawia to, że mieszkańcy Paryża zaczynają się powoli niecierpliwić. 

Warto wiedzieć: Jak dojechać z lotniska Paryż Beauvais do centrum Paryża?

Jaki wpływ wywiera budowa na życie mieszkańców Paryża?

Zarządzający komunikacją w mieście pracują nad alternatywnymi rozwiązaniami dla przystanków autobusowych w okolicy, aby wyraźnie zniwelować niechciane zakłócenia w ruchu. Ruch uliczny pozostaje jednak głównym wyzwaniem dla mieszkańców Paryża w okresie zbliżania się i trwania igrzysk olimpijskich. 

Siedem tymczasowych obiektów sportowych powstanie w pobliżu najbardziej turystycznych i rozpoznawalnych miejsc miasta, takich jak wieża Eiffla, Pola Marsowe, Esplanade des Invalides, Plac Trocadero, Most Aleksandra III, Place de la Concorde czy Place de l’Hotel de Ville.

Zobacz również: Dzielnica Łacińska w Paryżu zwiedzanie, główne miejsca, trasa

W związku z tym, już teraz planuje się różne objazdy dla linii autobusowych, a harmonogramy zamknięcia ulic będą stopniowo wprowadzane w ciągu nadchodzących miesięcy. Zmiany te wywołują niemałe wyzwania logistyczne dla mieszkańców, którzy są zmuszeni dostosować się do zmian w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji.

Visited 20 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij