Igrzyska w Paryżu 2024

Przygotowane przez 5:53 am Igrzyska Olimpijskie Paryż

Igrzyska w Paryżu 2024 – aż 300 tysięcy widzów!

Uroczyste otwarcie igrzysk olimpijskich w Paryżu zaplanowane jest na dzień 26 lipca 2024 roku. Co ciekawe, odbędzie się nad brzegami malowniczej Sekwany. Minister spraw wewnętrznych Francji, Gerald Darmanin ujawnił, iż spodziewa się obecności aż 300 tysięcy osób. Trzeba przyznać, że to naprawdę imponująca liczba!

Jak zostanie rozlokowana widownia?

Z pewnością nie było łatwo zorganizować cieszące się aż tak ogromną popularnością wydarzenie. Bezpośrednio na brzegach rzeki znajdzie się mniej więcej 100 tysięcy osób, posiadających odpowiedni bilet wstępu.

Bezpłatne wejściówki, w liczbie 200 tysięcy, obejmują lokalizację na wysokich nadbrzeżach, również gwarantujących doskonały widok. W planach jest także zainstalowanie telebimów, umożliwiających swobodne śledzenie igrzysk z dalszych regionów stolicy Francji.

Czytaj więcej: Co warto zobaczyć w Paryżu w 2 – 3 dni?

Czy coś się zmieniło w ostatnim czasie?

Z pewnością uważni obserwatorzy dostrzegli, że w październiku 2022 roku planowano zdecydowanie ambitniejsze przedsięwzięcie. Minister spraw wewnętrznych Francji zapowiedział wtedy, iż uroczystość zostanie przygotowana dla 600 tysięcy osób. Potwierdził swoje słowa w maju 2023 roku. Natomiast jesienią 2023 roku mówiono już nieoficjalnie o 400 tysiącach osób.

Warto wiedzieć: Niebezpieczne dzielnice Paryża – Jakich miejsc unikać?

Obecnie organizatorzy igrzysk olimpijskich stwierdzili, że zainteresowanie uroczystością inauguracji okazało się o wiele mniejsze niż się spodziewali. Komitet przygotowujący zapewnił, że wszystkie prace dotyczące ceremonii otwarcia przebiegają prawidłowo, co potwierdził Darmanin w wywiadzie telewizyjnym, puszczanym w publicznej stacji telewizyjnej France 2. Podobną deklarację złożył szef paryskiej policji Laurent Nunez.

Igrzyska olimpijskie 2024 – co je wyróżni?

Dotychczas ceremonia odbywała się na stadionie, a nie na świeżym powietrzu, nad brzegami rzeki. Sekwaną na dystansie sześciu kilometrów ma przepłynąć aż 115 łodzi z delegacjami sportowców. Trasa powinna się planowo zakończyć przy moście Austerliz do Pont d’Iena. Wszystko to czyni całą ceremonię jeszcze bardziej wyjątkową i tym samym godną zobaczenia. Wielu ludzi jest zachwyconych, że pojawią się tego typu innowacje.

Zobacz również: Jak dojechać z lotniska Paryż Beauvais do centrum Paryża?

Jeżeli mowa o kwestiach bezpieczeństwa, wyznaczonych zostało 30 000 policjantów i żandarmów, mających chronić uczestników każdego dnia. Uroczystość otwarcia wymaga jednak znacznie większej ilości odpowiednio przeszkolonych funkcjonariuszy – pojawi się ich tam aż 45 000. Dzięki temu będzie się można poczuć komfortowo w trakcie igrzysk i skupić jedynie na podziwianiu starannie przygotowanego widowiska.

Visited 6 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij