Paryz-2024

Przygotowane przez 12:37 pm Igrzyska Olimpijskie Paryż

Igrzyska w Paryżu 2024 – zagrożenie terrorystyczne i kontrole bezpieczeństwa

Od 26 lipca do 11 sierpnia 2024 odbywać się będą w Paryżu igrzyska olimpijskie. Wielkie wydarzenie sportowe, które sprawi, że ok. milion osób zostanie poddane kontroli bezpieczeństwa. Takie środki ostrożności zostaną podjęte w związku zagrożeniem terrorystycznym. Kontrola obejmie nie tylko sportowców, trenerów i inne osoby przybywające na to wielkie święto sportowe, ale także samych mieszkańców Paryża.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Władze Paryża i Francji postanowiły, że temat musi zostać potraktowany przez nich bardzo poważnie.

W związku z tym nie jest powiedziane, że każda osoba będzie mogła wziąć udział w IO 2024 w Paryżu. Pierwszym krokiem jest wystąpienie o akredytację. Taka osoba zostanie sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa przez śledczych. Wszystkie te procedury będą wykonywane w pełnej dyskrecji. Wydawać się to może dziwne, ale Francja chce być pewna tego, że nikt z biorących udział nie będzie stanowić zagrożenia. Nie można bowiem zapomnieć, że we Francji zagrożenie terrorystyczne wciąż jest na bardzo wysokim poziomie.

Czytaj więcej: Niebezpieczne dzielnice Paryża – Jakich miejsc unikać?

Jeżeli proces kontroli bezpieczeństwa nie zostanie zakończony pozytywnie, akredytacja nie zostanie na pewno wydana – co też zostało niejednokrotnie podkreślone przez Juliena Dufoura, który jest szefem Krajowej Służby Dochodzeń w Sprawie Bezpieczeństwa Administracyjnego (SNEAS).

Milion kontroli

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu są ogromnym przedsięwzięciem, które będzie w stanie sprawić, że wcześniej zostanie wykonanych aż milion kontroli!

Zostaną nią objęci na pewno pracownicy ochrony. Łącznie ma być ich prawie 70 tysięcy – część z nich pochodzić będzie z sektora prywatnego. Inni to ochotnicy. Obowiązkowa kontrola będzie przeprowadzona na pewno w przypadku osób, którzy będą wykonywać określone czynności przy konkretnych stanowiskach pracy. Jednak nie tylko ochrona zostanie skontrolowana.

Warto wiedzieć: Ile trwa lot do Paryża?

SNEAS przyznaje, że będzie przyglądać się także osobom na stałe zamieszkującym w pobliżu stadionów. Zostanie sprawdzone dosłowni wszystko. Jeżeli okaże się, że jej nazwisko znajduje się w aktach jakiejś sprawy, może ona nie otrzymać “zielonego światła”. Szczególnie, jeżeli władza uzna, że w związku z pełnioną rolą może ona stanowić realne zagrożenie dla przebiegu całej imprezy.

Zobacz również: Ile trwa lot do Francji?

Przed władzami francuskimi ogromne wyzwanie, które wymaga odpowiedniego skupienia. W przypadku zapewnienia bezpieczeństwa przy imprezie na ogromną skalę, jest to naprawdę ważne.

W 2012 roku, w Londynie, w trakcie IO, także przeprowadzone były kontrole. Ponad 100 osób (na 500 tysięcy) spotkało się z odmowną odpowiedzią w przypadku wydania akredytacji.

Visited 75 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij