Przygotowane przez 9:01 am Polska

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku i Iluminacje w Parku Oliwskim (Galeria)

Gdańsk – stolica województwa pomorskiego to miasto, które w okresie świątecznym trzeba odwiedzić. Przepiękne dekoracje i iluminacje świetlne tworzą niesamowity klimat, a do tego Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym zjesz pyszne specjały, a także kupisz wyjątkowe ozdoby. Co miasto przygotowało w tym roku?

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Gdańsku?

Jarmark Bożonarodzeniowy przyciąga turystów nie tylko z Trójmiasta, ale i z najdalszych zakątków Polski, a to za sprawą licznych atrakcji, które towarzyszą temu wydarzeniu. Oto ciekawostki, które w tym roku możesz zobaczyć na własne oczy. 

Gadający Łoś przy ul. Bogusławskiego – to atrakcja, która przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym, ale i starszym. W domku, w którym Lucek mieszka możesz kupić prezenty świąteczne.

Karuzela i rollercoaster na Targu Węglowym – czym byłby Jarmark w Gdańsku bez tych atrakcji? Obok karuzeli i “wirującej beczki” stoi też symulator lotu w kształcie sań św. Mikołaja. 

Artystyczny Zakątek w Wielkiej Zbrojowni – na miłośników sztuki czekają niezwykłe prace przygotowane przez studentów Akademii Sztuk Pięknych. Możesz też wziąć udział w warsztatach świątecznych. 

Anioły przy ul. Tkackiej – w tym miejscu każdy może zrobić sobie zdjęcie z anielskimi skrzydłami, a tym samym zobaczyć, jak to jest być aniołem. 

Czytaj więcej: Baszta rybacka w Budapeszcie – widoki zapierające dech w piersi

Scena w centrum jarmarku – w centrum nie zabraknie też św. Mikołaja, a na scenie odbywają się wydarzenia, które umilą przedświąteczny czas starszym i młodszym. 

Iluminacje w Parku Oliwskim – najpiękniejsze dekoracje świetlne w Polsce

Duża część Gdańska została przyozdobiona gwiazdkowymi iluminacjami, a te jak zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem. Szczególnie Park Oliwski jest chętnie odwiedzany, a w tym roku po raz pierwszy będziesz mógł zobaczyć tam pływające świetliste lilie. Jak zawsze niesamowite wrażenie robi brama i kurtyna świetlna, ale też królewski paw i żaglówki 3D wyglądają nieziemsko.

Znakiem rozpoznawczym iluminacji gdańskich jest przy ul. Grunwaldzkiej duży napis GDAŃSK z czerwonym sercem. Oprócz tego również świecą się drzewa i rośliny znajdujące się w parku, a także wszystkie alejki, którymi można spacerować. Iluminacje będzie można oglądać aż do 2 stycznia w godzinach od 16 do 20, a w Wigilię będą świecić od 16 do 2 rano. 

Zobacz również: Jak najlepiej podróżować po Malcie? Transport publiczny na wyspie 

Park Oliwski nie jest jedynym rozświetlonym miejscem w Gdańsku. Możesz zobaczyć też jajo Faberge znajdujące się przy Wielkim Młynie, dźwigi stoczniowe w parku Brzeźnieńskim czy świecący tramwaj na Zielonym Moście. 

Dlaczego warto wybrać się w okresie świątecznym do Gdańska?

Jarmarki Bożonarodzeniowe cieszą się dużą popularnością w ostatnich latach, a to za sprawą niesamowitego klimatu towarzyszącemu temu wydarzeniu. Jarmark w Gdańsku jest wyjątkowy, a to za sprawą licznych atrakcji przygotowanych dla zwiedzających. Oprócz tego iluminacje świetlne są tak wspaniałe, że ciężko jest znaleźć tak pięknie rozświetlone miasto gdziekolwiek indziej.

Warto wiedzieć: Belem – dzielnica Lizbony, którą warto zobaczyć!

Wybierz się z dzieciakami, znajomymi czy rodziną, a z pewnością w kolejnych latach wrócisz w to samo miejsce. Gdańsk jest najładniej przygotowanym miastem w klimacie świątecznym i musisz to zobaczyć na własne oczy. 

Visited 81 times, 1 visit(s) today
Close Search Window
Zamknij